Mocny start drugiej rundy I Ligi Mężczyzn. Gwardia pokonuje drużynę z Wejherowa [FILM]

KSPR Gwardia Koszalin bezproblemowo pokonuje Tytanów Wejherowo w 12. kolejce I Ligi Mężczyzn (33:40).

Sam początek spotkania był wyrównany, obie drużyny trafiały do bramki po sobie. Przez długi czas, bo aż do 20. minuty żaden z klubów nie potrafił wyjść na prowadzenie, ale w końcu po nieudanej akcji gospodarzy Gwardia wykorzystała kontratak, który wysunął podopiecznych Piotra Stasiuka na 2-bramkowe prowadzenie w okolicach 23. minuty. Od tego czasu Tytani zaczęli mieć spore problemy, szczególnie w wykańczaniu akcji, nie mieli pomysłu na grę. Problemy gospodarzy bardzo dobrze wykorzystali Gwardziści, którzy urwali się na 6-bramkowe prowadzenie na koniec I połowy.

Opublikowany przez KSPR Gwardia Koszalin Sobota, 8 lutego 2020

Po przerwie drużyna z Wejherowa w dalszym ciągu nie mogła postawić się przyjezdnym, Gwardia rozpędzała się z minuty na minutę. Koszalinianie poprawili skuteczność i coraz bardziej oddalali się z wynikiem od rywali, w ich grze było widać skupienie i dobrą współpracę. W okolicach 50. minuty nie było już mowy o przegranej, Gwardia prowadziła już 24:32, Tytani nie mogli nic zaradzić mimo walecznej postawy, jednak w ostatnich 10. minutach spotkania wyraźnie odpuścili swoje natarczywe próby dogonienia przeciwników.

Tytani Wejherowo – KSPR Gwardia Koszalin 33:40
Gwardia: Teterycz, Bugaj – Skiba 1, Szcześniak 1, Jońca, Orzechowski 10, Kiciński 5, Stawecki, Radosz, Kruchkou 10, Karnacewicz 2, Tołłoczko 2, Dzierżawski 6, Jakutowicz 3