Na Politechnice powstaje stacja badania jakości powietrza

Stacja badania jakości powietrza powstaje w kampusie Politechniki Koszalińskiej przy ulicy Śniadeckich. To jeden z pierwszych efektów realizacji projektu PIONIER-LAB Krajowa Platforma Integracji Infrastruktur Badawczych z Ekosystemami Innowacji.

 

Obiekt będzie ogólnodostępny, a wyniki pomiarów widoczne dla wszystkich, również online. Pomiar obejmie m.in.: dwutlenek siarki, dwutlenek azotu, tlenek węgla, a także poziom stężenia niektórych substancji w powietrzu, w tym metali ciężkich. Stacja będzie zaopatrzona w moduł pomiarowy pyłu.

Badania powietrza w każdej miejscowości są działaniami niezbędnymi dla podniesienia i zachowania jakości życia mieszkańców. W Koszalinie mają tym większe znaczenie, że miasto należy do najczystszych w Europie!

 

Jak przypomina prof. Robert Suszyński, badania powietrza w każdej miejscowości są działaniami niezbędnymi dla podniesienia i zachowania właściwej i oczekiwanej przez mieszkańców jakości ich życia. W Koszalinie mają tym większe znaczenie, że miasto należy do najczystszych w Europie!

Wyznaczoną przez WHO normę zanieczyszczeń pyłami spełnia 11 z 344 europejskich miast – wynika z najnowszego rankingu Europejskiej Agencji Środowiska (EEA). Z uwzględnionych w zestawieniu 43 polskich miast najzdrowsze powietrze ma Koszalin. – Warto stale potwierdzać, że żyjemy w zielonej strefie czystego powietrza – zauważa prof. Robert Suszyński.

 

 

Foto: Politechnika Koszalińska

KLIKNIJ
Geodeta Koszalin

mm

Sandra Dowhun

Jestem absolwentką studiów licencjackich na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna. Ukończyłam również studia magisterskie na kierunku Europeistyki. Interesuję się fotografią i montażem filmów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *