Niespodziewana porażka Sokoła. KPR Gwardia Koszalin zatrzymuje 3 punkty dla siebie

KPR Gwardia Koszalin wygrywa wyjazdowe spotkanie z Sokołem Porcelana Lubiana Kościerzyna. Są to ważne punkty dla koszalińskiej drużyny, które mogą zadecydować o tym czy spadną z ligi, czy nie.

Zawodnicy z Koszalina przystąpili do meczu dość zawiedzeni, ponieważ dowiedzieli się od wygranej MKS Grudziądza, którzy gonią drużynę Gwardii. Jednak z minuty na minutę gra koszalińskich zawodników znacząco się poprawiała. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10:12 dla gości.

Po kilku minutach drugiej połowy gwardziści uciekli miejscowym nawet o 4 bramki, jednak gospodarze się nie poddali i zaczęli odrabiać straty. Koniec spotkania był bardzo nerwowy, ponieważ zawodnicy z Kościerzyny odrobili straty i wyszli na prowadzenie. Gwardziści podczas przerwy na żądanie trenera zostali uspokojenie i wyszli na 2-bramkowe prowadzenie (22:24) do ostatniego gwizdka arbitra.

Kolejne spotkanie KPR Gwardia Koszalin zagra 05.05 na wyjeździe z SMS ZPRP Gdańsk.