Ola Szulc zajęła III miejsce podczas Puchar Europy Kadetów w Judo na Węgrzech [FOTO]

Na Węgrzech w miejscowości Gyor odbył się Puchar Europy Kadetów w Judo.W zawodach stratowała rekordowa liczba zawodników aż 461 z trzech kontynentów.W zawodach startowała reprezentacja Polski w barwach której życiowy start odnotowała reprezentantka Klubu Sportowego Judo Gwardii Koszalin Szulc Ola w kat. 48 kg wywalczyła III miejsce

W drodze o medalu pokonała następujące zawodniczki;
Radi Nohade z Holandii,Kingę Klimczak z Polski,oraz Luce Horwath w Węgier o brązowy medal.
Przegrała tylko jedną walkę z Mistrzynią Pucharu tj.Rebetą Koszegi w Węgier.
Puchar Europy Kadetów w Judo Gyor na Węgrzech jest zaliczany do najmocniejszego turnieju w Europie gdyż startują najlepsi judocy w danej grupie wiekowej .Jest to kolejny i największy sukces Oli w jej młodej karierze judoczki ,wie czego pragnie i ciężka pracą na treningach do tego dąży dodaje trener Wojniusz Cezary.
Trenerami klubowymi Szulc Aleksandry są Wojniusz Cezary oraz Standowicz Marian.

Trenerami Kadry Narodowej Paweł Zagrodniki i Kotaro Sasaki z Japonii.

Ponadto w pierwszym dniu Pucharu Europy Kadetów w Gyor 2019 również życiowy sukces wywalczył Ksawery Ignasiak w kat.60 kg zdobywając I miejsce pochodzący z Conrada Gdansk podopieczny trenerów Łukasza Kuczyńskiego i Pawła Kotlika.