Ósme Mistrzostwa Pomorza Breakdance. Duża frekwencja i taneczne sukcesy

Frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów, bo impreza w nadmorskim Darłowie przyciągnęła aż 170 zawodników. Wśród mistrzów Pomorza w stylu breakdance nie zabrakło reprezentantów Koszalina. Całość dopełnił DJ Lesio z Koszalina, który podczas turnieju podgrzewał atmosferę „tłustymi” bitami.

Poziom solistów był bardzo wysoki, wręcz zaskakujący, bo pokazali wyjątkową pasję do tańca, która integruje młodsze i starsze pokolenia – oceniło po mistrzostwach 4-osobowe jury, w którego składzie był bboy Grzybek z Koszalina. Najmłodszym tancerzem turnieju, który wzbudził entuzjazm i uznanie publiczności, był zaledwie 4-letni Tyrone pochodzący z Filipin.

Wśród głównych laureatów 8. Mistrzostw Pomorza Breakdance byli koszalinianie. W grupie początkujących dziewcząt (bgirls) pierwsze miejsce zajęła Weronika Banaszak, a trzecie – Angelika Okuniewicz, a w rywalizacji do lat 10 druga była Maja Wróbel. Wśród chłopców (bboys) do lat 16 najlepszy okazał się Mateusz Grzybowski, a kategorię open bboys wygrał Szymon Górski. W kategorii ekip wygrała Szkoła Tańca NASA Koszalin. Warto dodać, że razem z Darłowskim Ośrodkiem Kultury była ona organizatorem mistrzostw Pomorza.