Ostatni mecz w sezonie zakończony zwycięstwem Gwardii Koszalin

W ostatnim spotkaniu w sezonie KSPR Gwardia Koszalin pokonała na wyjeździe Mazura Sierpc i tym samym utrzymała 6. miejsce w lidze.

Już na samym początku spotkania można było zauważyć, że Gwardia będzie musiała ostro powalczyć aby wyjechać z Sierpca z dorobkiem 3. punktów. Spotkanie od samego początku było wyrównane, żadna ze stron nie mogła zdominować sytuacji na parkiecie, gra toczyła się w walce punkt za punkt. W okolicach 20. minuty Mazur dostała przebłysku i wyszedł na 3-bramkowe prowadzenie a było to spowodowane dużymi problemami Gwardzistów w okolicach ich koła oraz zbyt przewidywalnym rozegraniem akcji. Te kilka minut przed przerwą były istnym piekłem dla podopiecznych Piotra Stasiuka, marnowali kolejne okazje, dając miejscowym kolejne szanse na podwyższenie przewagi. W dodatku obrona Mazura była nie do przejścia, agresywni i skuteczni obrońcy nie pozwalali na jakiekolwiek ominięcie przez atakujących przyjezdnych. Jednak końcówkę pierwszej połowie Gwardziści zagrali na medal, podwyższyli skuteczność i zdołali doprowadzić do remisu po pierwszych 30. minutach spotkania.

Po przerwie gra Gwardii nie poprawiła się względem pierwszej części, można było rzec, że było jeszcze gorzej. Gospodarze w piorunującym tempie osiągnęli 5-bramkową przewagę (38. minuta) a goście nie mogli sprzeciwić się tak skutecznej drużynie. Ale z minuty na minutę gra gospodarzy przestawała aż tak dominować i widać było, że tracą na sile. Gwardia w końcu kolejny raz doprowadziła do remisu a nawet wyszła na prowadzenie 22:24 (48. minuta). Ostatecznie Gwardziści nie oddali przewagi i wygrali ostatnie spotkanie sezonu 2018/2019.

Mazur Sierpc – KSPR Gwardia Koszalin 25:26 (12:12)