Otwarte Mistrzostwa Koszalina w szachach. Kto został mistrzem? [FOTO]

76 szachistów wystartowało w Otwartych Mistrzostwach Koszalina w szachach klasycznych. Rywalizacji odbyła się na dystansie 7 rund w 3 grupach rankingowych.

Grupa A
Mistrzem Koszalina na rok 2023 został Krzysztof Majewski 6 pkt. Drugie i trzecie miejsce podzielili Franciszek Bochniak i Antoni Merecki, którzy zdobyli po 5 pkt. Cała trójka to zawodnicy Hetmana Koszalin, więc dodatkowo zostali odznaczeni w klasyfikacji Mistrzostw Klubu. Wyróżniono również zawodników w grupach rankingowych. Do 1600 FIDE Emil Wołosiak (Szczecin), do 1400 FIDE Robert Jodłowski (Hetman Koszalin), do 1200 FIDE Mateusz Malaczek (Hetman Koszalin).

Grupa B
Turniej wygrał Kacper Smagała (UKS GRAD Polanów) 6 pkt. Drugie miejsce z 5,5 pkt zdobył Konrad Liberra (Hetman Koszalin). Trzecie miejsce Kamil Birecki (Szczecin) 5 pkt. W dodatkowych Klasyfikacjach wygrywali: Do 1400 Maciej Łuczak (Hetman Koszalin) 4 pkt, wśród Kobiet Oliwia Smagala (UKS GRAD Polanów) 4 pkt, a junior do lat 12 – Jakub Pietraszewski (UKS GRAD Polanów) 4,5 pkt.

Grupa C
Turniej wygrał Maciej Kordecki z Hetmana Koszalin z kompletem 7 zwycięstw. Drugie miejsce z dorobkiem 6 pkt zdobył Marek Mierzejewski ze Szczecina. Finałową trójkę uzupełnił Robert Babiński z Gryfina 5 pkt.
Wśród kobiet wygrała Agnieszka Cirin z Solnego Grzybowo 4 pkt. Klasyfikacje juniorów do lat 10 wygrał Jan Joniec (Hetman Koszalin) 4 pkt. W grupie rankingowej 1000 wyróżniono zawodnika Igora Mąka z Koszalina 5 pkt.

W Mistrzostwach aż 14 osób podwyższyło swoje kategorie szachowe:
II kategoria – Kacper Smagała
IV kategoria – Maciej Kordecki, Bartosz Duda, Marek Mierzejewski, Anna Łuczak, Ida Babińska.
V kategoria – Piotr Zaczek, Szymon Karpowicz, Nikodem Pasierbski, Igor Mąka, Janusz Gaus, Wojciech Gibes, Stanisław Wójciak, Arminem, Karapetyan.