Porażka Victorii SP 2 z II ligową Kotwicą Kołobrzeg

Drugie spotkanie kontrolne przed zbliżającymi się rozgrywkami rundy wiosennej sezonu 2020/2021 III ligi kobiet rozegrały piłkarki miejscowej Victorii SP2. Tym razem przeciwnikiem była drugoligowa AP Kotwica Kołobrzeg.

Mecz zakończył się zwycięstwem piłkarek z Kołobrzegu 6:2 (do przerwy było 2:1). Bramki dla Victorii SP 2 strzeliły Marta Fil i Malwina Grzelak a dla Kotwicy Agnieszka Fecycz 2, Monika Bojaczuk 2, Marta Krakowska 1 i Kinga Kosakowska 1. Pomimo wysokiego zwycięstwa do 75 minuty spotkanie było wyrównane, a dopiero w końcówce zaznaczyła się przewaga Kotwicy, którą piłkarki z Kołobrzegu zakończyły dwoma celnymi strzałami. Szczególnie do przerwy mecz był wyrównany a nawet często przeważały piłkarki z Sianowa. Niestety nie grzeszyły skutecznością i zmarnowały kilka bardzo dobrych sytuacji do strzelenia bramek. Było to ciekawe spotkanie pomimo panującego zimna i trudnej do gry murawy boiska w Sianowie.

Skład Victorii SP 2 Sianów: Wiktoria Studzińska, Agata Czaban, Agnieszka Pencherkiewicz,

Malwina Grzelak, Daria Zbrzeźniak, Karolina Kawałek, Dagmara Petrus, Marta Fil, Oliwia Żywanowska, Katarzyna Rawłuszewicz i Wiktoria Robakowska.

Na zmiany wchodziły: Wiktoria Babirecka, Iwona Grub-Malinowska, Pola Pasik, Anita Czerwik i Eliza (zawodniczka testowana).

Skład AP Kotwica Kołobrzeg: Klaudia Zaklika, Dominika Szczygielska, Marcelina Biskupska, Wiktoria Włodarczyk, Anna Szczepańska, Klaudia Możdżonek, Monika Wziątek, Agnieszka Fecycz, Marta Krakowska, Monika Bojaczuk i Kinga Kosakowska.

Czekają nas jeszcze w Sianowie dwa mecze kontrolne. Pierwszy w sobotę 13 marca o 12.30 z GOSRiT Luzino i drugi 20 marca również o 12.30 z MKS Lew Lębork. A potem już mecz ligowy, wyjazd do lidera III ligi kobiet zespołu Marcusa Gdynia. Mecz odbędzie się 28 marca 2021. Godzina nie ustalona.

Tekst i foto: Jędrzej Bielecki