Przegrana na wyjeździe. Gwardia uległa Nielbie

Drugi mecz sezonu, pierwszy mecz wyjazdowy KSPR Gwardii Koszalin, walka do ostatniego gwizdka i tylko jeden zwycięzca. KSPR Gwardia Koszalin nie podołała, grając przeciwko gospodarzom z Wągrowca.

Od pierwszego gwizdka to gospodarze kontrolowali wydarzenia na boisku, koszalinianie starali się jednak nie wejść sobie na głowę. Przewaga Nielby oscylowała w przewadze 2 bramek. W 21. minucie Gwardziści wykorzystali słabszą chwilę gospodarzy i doprowadzili do remisu 9:9. Ostatecznie obie drużyny zeszły na przerwę przy wyniku 13:12.

Po zmianie stron gospodarze w dalszym ciągu przeważali, mimo agresji i nacisku ze strony Gwardii. W okolicach 34. minuty to koszalinianie w końcu wyszli na prowadzenie. Jednak chwilę później Nielba prowadziła już 17:15. Od tego momentu gospodarze definitywnie rozpoczęli dominować spotkanie, uciekali Gwardzistom nawet o 4 bramki. Mimo wielu prób i dobrej skuteczności podopieczni Piotra Stasiuka nie zdołali doprowadzić do remisu.

Nielba Wągrowiec – Gwardia Koszalin 31:26 (13:12)

Najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole gospodarzy był Igor Drzazgowski, który zaliczył 8 trafień. Dla Gwardii po 7 trafień zaliczyli Maksim Kruchkou i Mykola Maliarevych.