Rekordowa liczba projektów do Budżetu Obywatelskiego 2018 [FILM]

– Najwięcej zgłoszonych, najmniej odrzuconych – tak prezydent Piotr Jedliński charakteryzuje V edycję Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie ogólnomiejskie odbędzie się w dniach 10 – 24 listopada br.

 

Mieszkańcy zgłosili 86 projektów. Jedynie 20 – po ocenie formalnej – okazało się niemożliwych do realizacji, m.in. z powodu niezgodności z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, niedoszacowanego budżetu lub względów technicznych.

 

 

W tym roku zmieniły się zasady wyboru tzw. projektów małych do 50 tys. zł. Koszalinianie zadecydują o ich wyborze na spotkaniach osiedlowych: 24 października o godz. 18 w Szkole Podstawowej nr 18 przy ul. Staszica 6 (Bukowe), 30 października o godz. 17 w SP nr 9 przy ul. Powstańców Wielkopolskich 23 (Lechitów), 6 listopada o godz. 17 w spółce PRO-WAM przy ul. Zwycięstwa 278 (Lubiatowo) i 8 listopada o godz. 17 w Domku Kata przy ul. Grodzkiej 3 (Śródmieście). Mieszkańcy zgłosili – odpowiednio: 2, 9, 5 i 3 projekty. Jeśli nie porozumieją się, co do wyboru jednego na każdym z osiedli, to projekty będą zgłoszone do głosowania ogólnomiejskiego. Nadto będą one zaprezentowane na spotkaniu typu Pecha Kucha, czyli w formie 20 slajdów przez 20 sekund, które odbędzie się 9 listopada w City Boxie na Rynku Staromiejskim. Warto dodać, że na trzech osiedlach: im. Melchiora Wańkowicza, Jana i Jędrzeja Śniadeckich oraz Tadeusza Kotarbińskiego nie zostanie zrealizowany ani jeden projekt, bo żaden nie został zgłoszony do oceny formalnej.

 

Ne jest jeszcze ustalona lokalizacja punktów zbierania ankiet w formie papierowej. Elektroniczne głosowanie drogą elektroniczną nastąpi w dniach 10 – 24 listopada br. poprzez stronę internetową (www.obywatelski.koszalin.pl). Tam też szczegółowe informacje na temat zgłoszonych projektów, w tym już zakwalifikowanych.

KLIKNIJ
Geodeta Koszalin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *