Rektor politechniki Honorowym Obywatelem Świdwina

W środę, 25 października, rektor Politechniki Koszalińskiej (PK) prof. Tadeusz Bohdal otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Świdwina. Uroczystość nastąpiła podczas sesji Rady Miasta w tamtejszym ratuszu.

 

Wyróżnienie nie dziwi. Prof. Bohdal urodził się w 1953 r. w Świdwinie, gdzie ukończył szkołę podstawową i liceum. Studiował w Wyższej Szkole Inżynierskiej w Koszalinie (dziś PK). Stanowisko rektora Politechniki Koszalińskiej sprawuje od pięciu lat.

 

Świdwińscy radni uhonorowali prof. Bohdala za bogaty dorobek naukowy i dydaktyczny, działalność społeczną i zasługi dla miasta Świdwina.

 

Prof. Bohdal jest autorem 10 książek, 350 publikacji naukowych i naukowo-technicznych, ponad 100 opracowań dla podmiotów gospodarczych oraz licznych recenzji prac naukowych. Wypromował 8 doktorów oraz 220 inżynierów i magistrów.

 

Pełni funkcję przewodniczącego Komitetu Termodynamiki i Spalania Polskiej Akademii Nauk. Jest szefem Komisji Rewizyjnej Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, przewodniczącym Kolegium Rektorów Województwa Zachodniopomorskiego, członkiem Rady Gospodarczej przy prezydencie Koszalina oraz Konwentu Morskiego utworzonego przez ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

 

Prof. Bohdal współpracuje z licznymi organizacjami, np. PCK, ZHP, TPD, Fundacja DKMS Polska, Polski Związek Filatelistów czy Związek Sybiraków.

Był wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wiele razy brał udział w przedstawieniach charytatywnych na deskach BTD w Koszalinie.

 

Aktywnie współpracuje ze szkołami na rzecz popularyzacji nauki, m.in. Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych i Zespołem Szkół Rolniczych w Świdwinie.

 

Fot. Andrzej Paczkowski

KLIKNIJ
Geodeta Koszalin

1 komentarz na temat: Rektor politechniki Honorowym Obywatelem Świdwina

  • 13/12/2019 o godz. 10:04
    Permalink

    Dodam, ze oprocz wiedzy i tytulow, Pan profesor byl i jest skromnym i porzadnym czlowiekiem.
    Pamietam go z dawnych lat jeszcze jako dziekana do spraw studenckich. Malo kto z kadry naukowej w taki sposob podchodzil do studentow.

    R.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *