Stal za mocna. Porażka Akademików w Ostrowie Wielkopolskim

Akademicy pomimo starań ponieśli porażkę w Ostrowie Wielkopolskim z miejscową Stalą 76:100.

Choć cele obu zespołów na ten sezon znacząco się różnią, Akademicy do tego spotkania podchodzili z werwą i nadzieją w pozytywny wynik całego spotkania. W sytuacji w której zdecydowany faworyt spotkania ma problemy z dużo niżej notowanym rywalem, z reguły ma to związek z obniżoną skutecznością z gry, tej jednakże „Stalówce” nie brakowało.

Pierwsza kwarta to popis duetu Scott-Chyliński, który będąc niemalże bezbłędnym zdobył 18 z 30 punktów zespołu. Akademicy odpowiadali skuteczną grą przede wszystkim pod samą obręczą, gdzie zarówno Marko Tejić jak i Brandon Walters zanotowali po 7 punktów, jednakże w tym fragmencie zabrakło pomocy z obwodu.

Gdy gospodarze wygrali pierwszą kwartę 30:17 wydawało się, że to koniec dobrej passy i nastąpi zwrot w stronę Akademików. Niestety, drużyna Wojciecha Kamińskiego rzucała nadal jak w transie i po 15 minutach spotkania, legitymowała się skutecznością 8/12 za trzy punkty. Cios dla koszalinian był tak mocny, że nawet gdy gospodarze na kilka rzutów zatracili swą skuteczność, to AZS nie był w stanie odwrócić biegu kwarty, jak i całej pierwszej połowy przegrywając 36:56.

Druga połowa to kontrola wyniku ze strony gospodarzy. Pomimo chęci koszalinian, dały o sobie znak nie tylko braki kadrowe Akademików ale także będąca na wyższym poziomie szeroka rotacja drużyny ostrowskiej, która nie pozwoliła drużynie Marka Łukomskiego na powrót do tego spotkania i ostatecznie wygrała 100:76.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – AZS Koszalin 100:76 (30:17, 26:19, 2:20, 18:20).

Stal: Scott 20 (6 as.), King 18 (9 zb.), Chyliński 13, Jaramaz 12, Szymkiewicz 11, Maras 8, Kowalenko, Nowakowski 7, Żołnierewicz 4, Grudziński 0

AZS: Walters 17 (12 zb.), Tejić 12, Papić 11, Brandon 10 (8 zb, 7 as), Jarecki 8, Zywert 6, Bochno, Jakóbczyk 5, Surmacz 2, Kucharek, Czujkowski 0