Stelmet dał lekcję akademikom

AZS Koszalin poniósł kolejną porażkę w Polskiej Lidze Koszykówki. W Zielonej Górze lepsi od akademików okazali się zawodnicy mistrza Polski. Stelmet bez większych problemów pokonał koszalinian 79:60. Najskuteczniejszym graczem gospodarzy był Karol Gruszecki, który zdobył 19 punktów. W drużynie z Koszalina najwięcej punktów zdobył Darrell Harris – 14 oczek.

Od samego początku zarysowała się przewaga gospodarzy, którzy po rzucie Vladimira Dragicevicia prowadzili 9:2. Akademicy próbowali odrabiać straty, ale w drużynie Stelmetu dobrze spisywał się Adam Hrycaniuk. Polak w pierwszych 10 minutach zdobył 8 punktów, a jego zespół prowadził 25:14.

W drugiej kwarcie Stelmet był jeszcze skuteczniejszy, co spowodowało, że Zielona Góra uzyskała 17 punktów przewagi. Akademicy zdołali zmniejszych stratę do 15 punktów przed drugą połową. Po 20 minutach gry mistrz Polski prowadził 41:26.

Dłuższa przerwa podziałała dobrze na AZS, który po serii 6:00, nieco odrobił straty. Niestety niedługo później prowadzeni przez Kamila Sadowskiego zawodnicy opadli z sił, co mistrz Polski wykorzystał. Po trzech ćwiartkach Stelmet wygrywał już 54:35.

W ostatniej kwarcie AZS nie nawiązał już walki z faworyzowanym rywalem. Ostatecznie Stelmet pokonał Koszalin 79:60.