Sukcesy koszalińskich zapaśników na Mistrzostwach Młodzików [FOTO]

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach, które odbyły się w Lubsku 14 października, przyniosły wiele sukcesów dla reprezentantów Zapaśniczego Klubu Sportowego z Koszalina. Drużyna ta osiągnęła znakomite wyniki, zdobywając pięć medali i zajmując drugie miejsce w klasyfikacji generalnej drużyn zapaśniczych.

Największym sukcesem była wygrana Nikodema Stankiewicza, który rywalizował w kategorii do 48 kg i zdobył złoty medal. To niezwykle imponujący wyczyn młodego zapaśnika.

Medal w grupie dziewczyn zdobyła Maja Jagusz, która walczyła w kategorii 58 kg. Jej umiejętności zapaśnicze również zostały docenione przez sędziów, co zaowocowało zdobyciem medalu.

Ponadto, drużyna Zapaśniczego Klubu Sportowego z Koszalina zdobyła kolejne brązowe medale, które przypadły następującym zawodnikom:

• Gabriel Balonis w kategorii 85 kg.
  • Patryk Jóźwicki w kategorii 57 kg.
  • Franciszek Skóra w kategorii 44 kg.

Niestety, niektórzy zawodnicy, tak jak Radosław Dudkiewicz (57 kg), Bartek Piec (52 kg) oraz Szymon Rogowicz (44 kg), nie zdołali zdobyć medalu, ale ich zaangażowanie i wysiłek były godne podziwu.

Warto również wspomnieć o kolejnych zawodnikach, Piotrze Krzyżaniaku i jego bracie Pawle, którzy rywalizowali w kategorii do 41 kg.

Nadchodzi kolejna okazja do rywalizacji, ponieważ w sobotę, 28 października, Zapaśniczy Klub Sportowy Koszalin stanie do kolejnych zawodów w stylu klasycznym. To będzie ważna szansa dla zawodników, którzy nie zdobyli medalu podczas tych mistrzostw, a także okazja do wywalczenia kwalifikacji na Mistrzostwa Polski U14.