Sukcesy sportowe docenione

Aż 53 osoby zostały uhonorowane podczas gali „Sportowego Podsumowania Roku” w Szczecinie. Wśród wyróżnionych nagrodami zarządu województwa byli koszalinianie.

Trzy nagrody przypadły reprezentantom Startu. Maciej Sochal – złoty medalista w konkurencji rzutu maczugą Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro otrzymał 5 tys. zł (patrz zdjęcie). Jego kolega klubowy – Robert Jachimowicz – srebrny zawodnik zeszłorocznej paraolimpiady w rzucie dyskiem zyskał 4,5 tys. zł. Ich trener – Aleksander Popławski został wyróżniony kwotą 2 tys. zł.

Zarząd docenił osiągnięcie lekkoatletki Małgorzaty Hołub z Bałtyku. Zdobyła ona srebrny medal w sztafecie 4 x 400 m podczas Halowych Mistrzostw Świata, co dało nagrodę w wysokości 3,5 tys. zł. Szkoleniowiec sprinterki Zbigniew Maksymiuk zyskał 2 tys. zł.

Oprócz zawodników, trenerów i działaczy, wyróżnienia trafiły również do najaktywniejszych sportowo w ubiegłym roku klubów, gmin, powiatów i szkół na Pomorzu Zachodnim. Wsród szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła koszalińska SP-7. Z kolei Koszalin ustąpił Szczecinowi w klasyfikacji lokalnych samorządów.