Tajniki plecionkarstwa. Warsztaty w Zagrodzie [FOTO]

W Zagrodzie Jamneńskiej odbyły się warsztaty które miały na celu odkrycie tajemnic techniki plecionkarstwa.

 

Tematem przewodnim wydarzenia było plecionkarstwo z wykorzystaniem sznurka sizalowego i wełny. Tradycyjnie, do tego rodzaju rzemiosła korzysta się z korzeni drzew iglastych. Jednak, zważywszy na obecne wyzwania związane z ochroną środowiska, uczestnicy warsztatów postanowili sięgnąć po dostępne, bardziej ekologiczne materiały. Była to nie tylko doskonała okazja do nauki nowej umiejętności, ale również do refleksji nad sposobami tworzenia pięknych przedmiotów w zgodzie z naturą.

Plecionkarstwo to sztuka, która ma w sobie wiele magii. Z pozornie prostych materiałów można stworzyć rzeczy niezwykłe. W czasie warsztatów uczestnicy mieli możliwość eksperymentowania z różnymi technikami plecenia, odkrywając przy tym swoje własne talenty artystyczne. Sznurek sizalowy i wełna, użyte jako główne materiały, stanowiły doskonałą bazę do tworzenia unikalnych wzorów i form. Pod okiem doświadczonych instruktorów, uczestnicy zgłębiali tajniki tego rzemiosła, czerpiąc radość z procesu twórczego.

Jednym z najciekawszych momentów warsztatów był pokaz filmowy prezentujący technikę tradycyjnego plecionkarstwa spiralnego. Film ten nie tylko wprowadził uczestników w świat historii tego rzemiosła, ale również zainspirował do dalszej pracy i eksperymentowania z różnymi formami plecenia.

 

 

Foto: Zagroda Jamno

KLIKNIJ
Geodeta Koszalin

mm

Sandra Dowhun

Jestem absolwentką studiów licencjackich na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna. Ukończyłam również studia magisterskie na kierunku Europeistyki. Interesuję się fotografią i montażem filmów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *