Talent i Wytrwałość: Sukcesy Fight Club Koszalin na Mistrzostwach Polski U-14

To już czwarty rok z rzędu, kiedy Fight Club Koszalin drużynowo zdobywa miejsce na podium Mistrzostw Polski U-14. Ten sukces to efekt ciężkiej pracy, poświęcenia i ogromnego serca, jakie nasi zawodnicy włożyli w te zawody.

„Jestem bardzo zadowolony z postawy naszych zawodników, którzy pokazali wielkie serce do walki oraz dobre wyszkolenie techniczne podczas mistrzostw. A my jako klub po raz kolejny udowadniamy ze szkolenie młodzieży w Koszalinie jest na najwyższym krajowym poziomie”

W tegorocznych mistrzostwach wzięło udział ponad 400 utalentowanych zawodników i zawodniczek z 107 klubów z całej Polski. To imponująca konkurencja, ale nasi młodzi wojownicy stanęli na wysokości zadania.

W klasyfikacji klubowej mistrzostw Polski U-14, zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn, zdobyli zaszczytne pierwsze miejsce wspólnie z Boxing Team Chojnice. To wynik, który pokazuje, że praca drużyny ma ogromne znaczenie. Fight Club Koszalin może również pochwalić się wynikami swoich zawodników w zestawieniu indywidualnym.

• Filip Tomaszewski w kategorii 50kg zdobył zaszczytny złoty medal, zwyciężając w trzech walkach z wynikiem 5:0. Jego rywalami byli zawodnicy z Wisły Płock, Chełma, a w finale pokonał zawodnika Zawiszy Bydgoszcz, Edgara Barshegyana.
  • Kewin Trukawka w kategorii 54kg także zdobył złoty medal, zwyciężając w czterech pojedynkach. W pierwszej walce pokonał zawodnika Gardy Bytów 5:0, w drugiej zawodnika Orkana Gorzów Wielkopolski 5:0, w trzeciej zawodnika Ring Kociewie 5:0, a w finale, choć z nieco wyrównanym wynikiem 4:1, pokonał zawodnika z Bytomia, Filipa Jóźwiaka. Warto dodać, że Kewin Trukawka jest również uczestnikiem tegorocznych Mistrzostw Europy w boksie olimpijskim.
  • Hanna Śledź w kategorii 38kg zdobyła srebrny medal, co jest znakomitym osiągnięciem, świadczącym o jej talentach i determinacji.
  • Kornel Kosciukiewicz w kategorii 63kg zdobył brązowy medal. W trzech pojedynkach stawił czoła rywalom, wygrywając pierwszą walkę 5:0 z zawodnikiem z Chojnic, wygrywając drugą przed czasem z zawodnikiem z Brześcia Kujawskiego, a w półfinale ulegając na punkty zawodnikowi Skorpiona Szczecin. To wspaniała próba jego umiejętności i siły.