V Mistrzostwa Polski w koszykówce o puchar Komendanta Głównego Policji. Zobacz wyniki [FOTO]

Po raz piąty Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Zachodniopomorskiego przy udziale Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zorganizowały w dniach 12-13 maja 2023 roku Mistrzostwa Polski Policji w Koszykówce o Puchar Komendanta Głównego Policji „Mielno 2023”.

Do walki o najlepsze miejsca i tytuły stanęło 10 drużyn z całej Polski. Swoje reprezentacje wystawiły nie tylko poszczególne komendy wojewódzkie Policji, ale także komendy miejskie.

W dniu oficjalnego otwarcia V Mistrzostw Polski Policji w Koszykówce o Puchar Komendanta Głównego Policji dokonał Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Koszalinie mł. insp. Maciej Tartas. Otwierając rozgrywki życzył startującym zawodnikom sukcesów w sportowej rywalizacji oraz emocjonujących wrażeń kibicom i sympatykom tej dyscypliny.

I miejsce wywalczyła drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji w  Katowicach i to ona wróciła z Mistrzostw z Pucharem Komendanta Głównego Policji.

II miejsce zajęła drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji w  Bydgoszczy. Z kolei III miejsce wywalczyli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Zawodnicy z  Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu zajęli dobre IV miejsce.

Podczas Mistrzostw jury wyłoniło także najlepszego zawodnika, którym został policjant z KWP w Katowicach. Najlepszym królem strzelców okazał się funkcjonariusz z KWP w Bydgoszczy.

Nagrody dla zwycięzców wręczał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Przemysław Domagała, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Koszalinie mł. insp. Maciej Tartas oraz  Przewodniczący ZW NSZZ Policjantów Marian Boguszyński.

Patronat Honorowy Mistrzostw objął Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk.

Foto.: KMP Koszalin