Walczyli dzielnie, nie podołali. KSPR Gwardia Koszalin przegrywa z Mazurem Sierp [FOTO]

W meczu 11. kolejki I ligi Mężczyzn, w koszalińskiej Hali Gwardii były wzloty i upadki, jednak to wynik końcowy zadecydował o zabraniu 3. punktów z Koszalina przez drużynę z Sierpc.

W tym spotkaniu to obie drużyny musiały się bardzo postarać, stawką wygranej było zajęcie 6. miejsca w tabeli ligowej pod koniec pierwszej części sezonu. W pierwszych minutach spotkania to Mazur wykorzystał lekkie problemy na kole Gwardii i wyszedł na prowadzenie, po drugiej stronie boiska sytuacja wyglądała źle, Gwardziści mieli spore problemy ze świetnie spisującym się bramkarzem z Sierpca. Na szczęście kilka minut później Gwardia odrobiła stratę, dzięki trafieniu Koli Maliarewicza, w okolicach 17. minuty gospodarze zaczęli prowadzić 8:5. Podopieczni Piotra Stasiuka mogli do przerwy objąć jeszcze większe prowadzenie, ale mimo słabej gry Mazura w 1. połowie spotkania, nie potrafili powiększyć przewagi, 30 pierwszych minut spotkania zakończyło się wynikiem 14:11.

Po zmianie stron drużyna z Sierpc zaczęła grać nie do poznania, szybko zniwelowali stratę i wyszli na prowadzenie w okolicach 47. minuty (17:18). Gwardziści w dalszym ciągu mieli bardzo duże kłopoty z kończeniem akcji, a do tego wkradły się małe błędy przy rozprowadzaniu piłki. W efekcie KSPR Gwardia Koszalin przegrała z MKS Mazurem Sierpc 22:25.

KSPR Gwardia Koszalin – MKS Mazur Sierpc 22:25 (14:11)

Gwardia: Rycharski 1, Fiodor – Kiciński 8, Bereżny 4, Maliarewicz 3, Karnacewicz 3, Dzierżawski 2, Tołłoczko 1, Hertig, Goerig, Jakutowicz, Ciarkowski