Witkowski wystartował w mili i wygrał

Wielkie emocje towarzyszyły ostatniej wiosennej mili biegowej, która odbyła się w Wodnej Dolinie. Zawody wygrał Mateusz Witkowski z przewagą zaledwie jednej sekundy nad Rafałem Zagajewskim. Najszybszą kobietą była Agnieszka Konkel. W zawodach brało udział 56 osób.

Mateusz Witkowski w ostatnich miesiącach przeniósł się do Bydgoszczy, gdzie obecnie trenuje w Zawiszy. Zawodnik w poprzednim roku wygrał wiele biegów w okręgu podczas mili potwierdził, że nadal jest w wysokiej formie. Witkowski uzyskał czas 4’51” i wygrał z Rafałem Zagajewskim o zaledwie jedną sekundę. Trzecie miejsce zajął Paweł Kozak z czasem 4’52”.

Wśród pań ponownie bezkonkurencyjna okazała się Agnieszka Konkel, która trasę pokonała w czasie 6’02”. Druga na mecie pojawiła się Martyna Chodor z czasem 6’21”, podium uzupełniła Natalia Bentkowska, a jej czas to 6’25.

Kolejny bieg w regionie odbędzie się 22 kwietnia w Sławsku, gdzie już po raz szósty odbędzie się bieg im. Asi Kenig na dystansie 10 km. W niedzielę 23 kwietnia odbędzie się natomiast 34 Bieg Uliczny, Memoriał Winanda Osińskiego w Szczecinku na dystansie 10 km. Będą to dwa ostatnie biegi w regionie w kwietniu.