Wygrana Victorii SP2 Sianów z GOSRiT Luzino

W miniony weekend piłkarki sianowskiej Victorii SP2 rozegrały trzeci mecz kontrolny przed szybko zbliżającą się rundą rewanżowo-wiosenną III ligi kobiet . Tym razem przeciwnikiem był zespół GOSRiT Luzino.

Sianowianki wygrały 5:4 ( 4:2) po trzech bramkach Malwiny Grzelak i dwóch Wiktorii Robakowskiej. Dla przeciwniczek strzeliły: Karolina Drewa dwie i Julia Bargańska, również dwie. Mecz rozpoczął się od dużej przewagi zespołu z Sianowa. I uwieńczeniem tej dominacji była strzelona bramka w 14 minucie przez Wiktorię Robakowską, po bardzo ładnym dograniu Wiktorii Studzińskiej. Po golu sianowianki nadal przeważały i kontrolowały przebieg spotkania. W 19 minucie ni z gruszki ni z pietruszki, właściwie z niczego sianowianki straciły gola po strzale nie krytej Karoliny Drewa. Po golu dziewczyn z Luzina sianowianki stworzyły trzy dobre sytuacje do strzelenia bramki, ale żadnej nie wykorzystały. Za to w 25 minucie znów pokazała się Karolina Drewa i po jej uderzeniu GOSRiT prowadził 2:1. Nie zrażone stratą przypadkowej bramki sianowianki dalej były w natarciu. W 29 minucie faulowana w polu karnym była Malwina Grzelak, ale gwizdek sędziego milczał. Chwilę potem piłkarki Victorii SP 2 zmarnowały dwie dogodne okazje. Dalej atakowały i w 32 minucie dopięły swego i po strzale Wiktorii Robakowskiej wyrównały na 2:2. Ostatnie 13 minut pierwszej połowy to frontalny atak dziewczyn z Sianowa i w efekcie dwie bramki Malwiny Grzelak w 33 i 34 minucie. Jeszcze w 37 minucie najpierw Daria Zbrzeźniak a potem w 43 minucie Wiktoria Robakowska marnują sytuacje sam na sam. Tak więc na przerwę sianowianki zeszły przy wyniku 4:2. Tuż po przerwie w 46 minucie Malwina Grzelak po indywidualnej akcji podwyższyła na 5:2 i zanosiło się na pogrom drużyny z Luzina.

Kiedy wydawało się, że następne bramki dla Victorii SP2 są tylko kwestią czasu, niespodziewanie w 68 minucie po ładnym zagraniu ekipy z Luzina Julia Bargańska zmniejsza wynik i jest już tylko 5:3. Potem znów inicjatywę przejmują ostro atakujące sianowianki ale nie wykorzystują kilku stuprocentowych okazji. Za to znów pokazała się Julia Bargańska i po jej strzale w 83 minucie zrobiło się tylko 5:4. Jeszcze w 90 minucie piłkarki z Luzina były blisko strzelenia kolejnej bramki i remisu ale nie wykorzystały dogodnej sytuacji. I ostatecznie Victoria SP 2 zanotowała pierwszą wygraną w trzecim meczu kontrolnym.

Skład Victorii SP2 Sianów: Oktawia Kaszewska, Agata Czaban, Oliwia Olszak, Dagmara Petrus, Karolina Kawałek, Wiktoria Studzińska, Oliwia Żywanowska, Klaudia Majerczak, Daria Zbrzeźniak, Wiktoria Robakowska i Malwina Grzelak.

Na zmiany wchodziły: Iwona Grub-Malinowskka, Anita Czerwik, Katarzyna Rawłuszewicz, Amelia Babirecka, Pola Pasik.

Po zakończonym meczu kierownik drużyny Victorii SP 2 Jacenty Życiński powiedział, że byliśmy zdecydowanie lepsi. Cieszy wygrana ale martwi zbyt duża ilość nie wykorzystanych okazji. Tak duża, że wynik powinien być dwucyfrowy. W meczu zabrakło naszej super środkowej pomocniczki Marty Fil, a w obronie doświadczonej Agnieszki Pencherkiewicz. Pomimo to spisaliśmy się nieźle. Nasz trener Jędrzej Bielecki nie pilnował wyniku a dał pograć wszystkim zawodniczkom rezerwowym w drugiej połowie i dlatego też tak niski wynik.

Następny sparing gramy za tydzień w sobotę 20.03.2021 o godz. 12.30 z MKS Lew Lębork. Będzie to nasz ostatni mecz kontrolny przed ligą.

Tekst i foto: Jędrzej Bielecki