XI Memoriał im. Bartosza Bigdy i Filipa Potocznika. Mecz finałowy w wykonaniu Gwardii Koszalin [FOTO]

Dobiegła końca XI edycja corocznego turnieju poświęconego dwóm zmarłym byłym zawodnikom koszalińskiej drużyny. Do Memoriału przystąpiło 6 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy, turniej trwał od soboty (7.09) do niedzieli.

SMS ZPRP Gdańsk

Finał turnieju został rozegrany w niedziele, o godzinie 13:00 na Hali Gwardii, gdzie gospodarze zagrali z drużyną „Grunwaldu” Poznań.

Tak naprawdę spotkanie finałowe było wyrównane przez pierwsze 5. minut od rozpoczęcia. Gwardziści grali świetnie i tym samym już od 6. minuty zaczęli urywać się z wynikiem swoim rywalom. Z wyniku 2:2 nagle zrobiło się 5:2, goście zreperowali się trochę i doprowadzili do wyniku 8:6, jednak Gwardia zagrała świetnie końcówkę pierwszej połowy i odskoczyli drużynie z Poznania z 7-bramkową przewagą. Połowa zakończyła się wynikiem 15:8.

W drugiej połowie można było się spodziewać, że to goście będą dominować tą część spotkania. To Grunwald otworzył wynik w 32. minucie, a później trafił kolejny raz. Gwardia nie spoczęła na laurach i od 46. minuty zaczęła dominować wszystkie wydarzenia na parkiecie. Mecz zakończył się wynikiem 27:19.

KSPR Gwardia Koszalin – WKS Grunwald Poznań 27:19 (15:8)

Po spotkaniu nadszedł czas na wręczenie nagród oraz zakończenie Memoriału. Miano zawodnika turnieju otrzymał Jakub Radosz, a rodzicie Bartosza Bigdy oraz Filipa Potocznika i Mariusza Wnuka nagrodzili zwycięzców upominkami.