Zagłębie rozbiło Energę AZS.

Energa AZS przegrała w hicie 14 kolejki PGNiG Superligi Kobiet na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 21:26. Najskuteczniejszą w drużynie z Koszalina była Katarzyna Stasiak, która rzuciła sześć bramek. W Zagłębiu najwięcej trafień zdobyła Varela de Araujo Juliana Malta – 5 razy pokonała bramkarki Energi AZS.

Wynik spotkania otworzyła Kinga Grzyb, która już w pierwszej akcji pokonała Beatę Kowalczyk. W drugiej minucie Malta podwyższyła na 2:0. Akademiczki odpowiedziały bramką w 3 minucie z rzutu karnego, którego egzekutorką była Romana Roszak.

Rywalizacja do dziesiątej minucie toczyła się bramka za bramkę. W 11 minucie była zawodniczka Energi AZS Małgorzata Trawczyńska podwyższyła prowadzenie na 6:3. Niedługo później po indywidualnej akcji Hanna Sądej doprowadziła do stanu 6:5. Miedziowe w kolejnych dwóch minutach zdobyły, aż trzy bramki i powiększyły przewagę do 9:5. W 21 minucie było już 12:7 dla Zagłębia. Jednak ambitnie grające akademiczki zdołały do przerwy odrobić cztery bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:11 dla gospodyń.

Niestety na długo pierwszą połowę z meczu zapamięta Małgorzata Trawczyńska, która w 17 minucie po oddanym rzucie niefortunie upadając złamała prawą rękę. Zawodniczka dolnośląskiego klubu niefortunnie upadła po rzucie na parkiet i z wielkim bólem opuściła boisko. Po szczegółowych badaniach okazało się, że szczypiornistka z przemieszczeniem złamała kość promieniową i łokciową prawej ręki. Życzymy „Trawie” szybkiego powrotu do zdrowia.

Po zmianie stron bardzo szybko Katarzyna Stasiak doprowadziła do wyrównania. Niestety niedługo później dwie minuty kary otrzymała Monika Michałów, co wykorzystały miedziowe zdobywając dwie bramki. W 37 minucie było już 17:13, po czym Anita Unijat poprosiła o chwilę przerwy. Rozpędzone gospodynie nie zamierzały zwalniać w 47 minucie Mariola Wiertelak podwyższyła prowadzenie Miedziowych do sześciu trafień – 21:15.

Energa AZS nie zdołała się już podnieść. Ostatecznie Zagłębie wygrało 26:21. Kolejny mecz akademiczek, również zapowiada się niezwykle emocjonująco. W koszalińskiej hali Widowiskowo Sportowej Energa AZS zmierzy się w derbach Pomorza Zachodniego z Pogonią Baltica Szczecin. Pojedynek derbowy odbędzie się 28 stycznia o godzinie 17:00.