Zła passa AZS’u Koszalin trwa. Zdecydowana porażka w Lublinie

Pomimo zmian na ławce trenerskiej, Akademicy nie podjęli rękawicy i przegrali z TBV Start Lublin 59:81.

Ostatni tydzień to okres zmian dla drużyny Akademików, ponieważ od prowadzenia zespołu odsunięty został trener Dragan Nikolić. Wszystkie obowiązki które pełnił dotąd serbski szkoleniowiec, przejął II trener Rafał Frank i to on przygotowywał AZS do piątkowego meczu w Lublinie. Niestety, ów zmiana nie odegrała większej roli w przypadku naszej drużyny i AZS poniósł siódmą porażkę w tym sezonie.

Pomimo nerwowego początku, koszalinianie w 1 kwarcie postawili trudne warunki rywalom grając punkt za punkt, dzięki czemu na cztery minuty przed końcem premierowej odsłony po trójce Maciej Kucharka, przegrywali zaledwie trzema „oczkami” (11:14). Jednak od tego momentu doszło do kolejnego już w tym sezonie zatrzymania naszego zespołu i przy bierności AZS, TBV Start zanotował serię 26:2 (40:13).

Ten moment, podobnie jak w poprzednich spotkaniach był kluczem prowadzącym do porażki, ponieważ od tego właśnie momentu koszalinianie nie byli już w stanie dogonić rywali. Pomimo rotacji w zespole (Marek Zywert wyłączony z powodu kontuzji stopy) i zmianach obrony na grę „strefami”, przewaga gospodarzy przez cały czas oscylowała w okolicy dwudziestu punktów a ostatecznie wynik brzmiał 81:59 dla TBV Start Lublin.

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59 (26:13, 22:11, 14:19, 19:16)

TBV Start: Dziemba 13, Washington 12 (8 as.), Borowski 11 (10 zb.), Upson, Gospodarek 11, Mirković 10, Czeronko 8, Gaddefors 3, Szymański 2, Pelczar,Kowalski, Piliszcuk 0

AZS: Tejić 22 (13 zb.), Papić 12, Kucharek 10, Radulović 6, Jakóbczyk 3, Walters, Brandon, Surmacz 2, Czujkowski, Bochno 0

Źródło: AZS Koszalin