Złoto Hołub na Uniwersjadzie

Koszalinianka Małgorzata Hołub wywalczyła złoty medal w biegu na 400 metrów podczas trwającej 29. Uniwersjady w Tajpej. Reprezentantka Politechniki Koszalińskiej w finale pokonała Justine Palframan z Południowej Afryki.

Hołub triumfowała z bardzo dobrym czasem 51,83′, druga na mecie Palframan uzyskała czas 51’83. Podium uzupełniła reprezentantka Rumuni Bianca Razor z czasem 51,97′. W finale biegła, również Iga Baumgart, która zajęła szóste miejsce z czasem 52,46′.

Zawodniczka KL Bałtyk Koszalin ma szansę jeszcze na medal w sztafecie 4x400m, która w niedzielę o 14:20 polskiego czasi wystartuje w eliminacjach. Finały zaplanowano na 28 sierpnia na godzinę 13:35 czasu polskiego.

Po 17 finałach w klasyfikacji medalowej prowadzi Polska 3–2–1 przed Niemcami 3–0–1.
W klasyfikacji punktowej Polska zgromadziła 73 pkt, drugie miejsce dzielą Niemcy i Włochy po 35 pkt.

W 2015 roku w tej samej imprezie Hołub wywalczyła srebrny medal, a po złoto sięgnęła wówczas Palframan.