Zwycięstwo Vicorii SP 2 z wiceliderem

Bardzo dobry mecz rozegrały piłkarki sianowskiej Victorii SP 2 z zajmującym drugie miejsce w tabeli III ligi zespołem Juna-Trans Stare Oborzyska. Sianowianki sprawiły sporą niespodziankę, tym bardziej, że w rundzie jesiennej przegrały w Starych Oborzyskach aż 0:5.

UKS VICTORIA SP 2 SIANÓW- JUNA-TRANS STARE OBORZYSKA 3:1 (1:1)

To było dobre i wyrównane spotkanie ale zawodniczki z Sianowa stworzyły groźniejsze sytuacje i je wykorzystały. Już w 13 minucie ładną akcję przeprowadziła prawą stroną Malwina Grzelak i jej uderzenie wylądowało na słupku. W 19 minucie tym razem to piłkarki Juna-Trans groźnie zaatakowały ale skończyło się na strachu. W 27 minucie do przodu poszła boczna obrończyni sianowskiego zespołu Agata Czaban, pięknie dograła do wychodzącej sam na sam Malwiny Grzelak i Victoria SP 2 objęła prowadzenie 1:0. Niestety sianowianki niezbyt długo cieszyły się strzeleniem bramki ponieważ już w 31 minucie przepięknym strzałem wyrównała na 1:1 Wiktoria Matyja. Tym rezultatem zakończyła się pierwsza odsłona spotkania. W 52 i 56 minucie sianowski zespół powinien strzelić dwie bramki ale dwie sytuacje sam na sam z bramkarką gości nie wykorzystała bardzo dobrze grająca Malwina Grzelak. Następne 20 minut to zdecydowana przewaga przyjezdnego zespołu, który bardzo przycisnął miejscową drużynę dążąc do strzelenia zwycięskiej bramki. W 58 minucie zrehabilitowała się Malwina Grzelak, wybijając zmierzającą do bramki piłkę po rzucie wolnym jednej z dziewczyn drużyny gości. W 67 minucie sianowianki znów miały szczęście bo po wymanewrowaniu całej sianowskiej obrony tym razem to one strzeliły w słupek. I to było tyle ze strony Juna-Transu. W ostatnich piętnastu minutach to sianowianki dyktowały warunki czego efektem była doskonała akcja dwójkowa Malwiny Grzelak z Martą Fil zakończona bramką na 2:1 w 75 minucie tej ostatniej zawodniczki. W 80 minucie Marta Fil zrewanżowała się pięknym zagraniem do Malwiny Grzelak, która ładnym strzałem ustaliła wynik spotkania na 3:1 dla sianowskiego zespołu.

Skład Victorii SP2 Sianów: Oktawia Kaszewska, Agata Czaban, Oliwia Olszak, Iwona Grub-Malinowska, Karolina Kawałek, Dagmara Petrus (89 Monika Garbicz), Marta Fil, Klaudia Majerczak (86 Kinga Szymańska), Oliwia Żywanowska, Daria Zbrzeźniak, Malwina Grzelak.

Po meczu piłkarki z Sianowa odtańczyły taniec radości zadowolone ze sprawienia niespodzianki. Podsumowując spotkanie trener i kierownik ekipy sianowskiej byli pod wrażeniem dobrej gry swoich podopiecznych. Kluczem do wygrania była nie tylko dobra gra ich dziewczyn ale wreszcie dobry skład, na pewno najlepszy w dotychczasowych spotkaniach. Wszystkie dziewczyny zasłużyły na pochwałę ale na szczególne wyróżnienie zasłużyła Oliwia Żywanowska, która miała za zadanie nie dać pograć najlepszej zawodniczce z ekipy ze Starego Oborzyska Małgosi Ładniak i trzeba powiedzieć, że w dużej mierze jej się to udało. Świetny mecz zagrały też Marta Fil, Malwina Grzelak, no i cała formacja obronna. W sianowskiej drużynie zadebiutowały: Kinga Szymańska była zawodniczka Olimpa Gościno, Olimpii Szczecin i Kotwicy Kołobrzeg oraz Monika Garbicz pochodząca z Tychowa. Następny mecz piłkarki Victorii SP 2 grać będą z GOSRiT-em Luzino i nie będzie to łatwy mecz.

Tekst: Jędrzej Bielecki