Energa AZS przegrywa pod dogrywce [FOTO]

Energa AZS Koszalin przegrywa z SPR Pogoń Szczecin w 12. kolejce Superligi po rzutach karnych, które zakończyły się wynikiem 4:5. Gospodynie w samej końcówce regulaminowego czasu mogły wygrać cały mecz, lecz szansy nie wykorzystała Romana Roszak.

Początek meczu przemawiał za zespołem gości . I to pomimo faktu, że w pierwszym kwadransie parkiet z indywidualnymi upomnieniami opuściły aż trzy szczecinianki: dwukrotnie Patrycja Noga, Karolina Kochaniak oraz Monika Koprowska. Wynik w pierwszej połowie utrzymywał się w okolicach remisu. W pewnym momencie gra szczypiornistek ze Szczecina się załamała, co wykorzystały zawodniczki gospodarzy (8:6)

2 kolejne kwarty były wyrównane. W drużynie Koszalina dobre spotkanie rozgrywały Dominika Grobelska grająca na lewym skrzydle, która w 23 minucie miała na swoim koncie 5 bramek. Zawodniczki ze Szczecina również miały swoją maszynę do trafiania, była to skrzydłowa Daria Zawistowska, która już po pięciu minutach miała na koncie 5 bramek.

Niestety 2 sekundy przed zakończeniem spotkania koszalinianki mogły wykorzystać rzut karny, lecz został on zmarnowany przez Romane Roszak.

Zwycięzce wyłoniły rzuty z siedmiu metrów. Tym razem po dwa razy spudłowały oba zespoły, co oznaczało, że każdy kolejny nietrafiony wyłoni zwycięzce. I niestety po serii rzutów karnych Koszalin przegrywa ze Szczecinem wynikiem 27:27 k. 4:5.