Energa AZS w ćwierćfinale Pucharu Polski [FOTO]

Energa AZS Koszalin pokonuje na własnej hali drużynę Korony Handball Kielce 36:19 i tym sposobem wielkimi krokami zbliżają się do Pucharu Polski Kobiet.

Koszalinianki są w świetnej formie, udowodniły to poprzez zwycięstwo w 13. kolejce PGNiG Superligi Kobiet z UKS PCM Kościerzyną (37:26) i tą formę pokazały właśnie w meczu pucharowym. Najpierw świetnie radziły sobie w obronie, przez co zdobyły 5-bramkową przewagę. Jednak potem coś w grze miejscowych zaczęło szwankować, koszalinianki miały problem z wyprowadzeniem akcji, a przez to ich przewaga topniała z minuty na minutę. Świetne zawody rozgrywała skrzydłowa Korony, Magdalena Kędzior. Kielczanki miały okazję doprowadzenia do remisu, ale chybiły rzut karny, Energetyczne to wykorzystały i szybko podbudowały swoją przewagę pod koniec 1. połowy, która skończyła się wynikiem 16:12.

Po 10. minutach drugiej połowy wiadome już było, która drużyna przejdzie dalej. Wszystko dzięki znakomicie wtedy grającej Hannie Rycharskiej, która każde podanie do koła kończyła celnym rzutem. Koszalinianki rozpędzały się z minuty na minutę i wykończyły rywalki wynikiem 36:19.

Energa AZS Koszalin – Korona Handball Kielce 36:19 (16:12)

Energa AZS: Sach, Prudzienica – Han 3, Urbaniak 5, Mazurek 5, Budnicka 1, Kaczanowska, Michałów 2, Wołownyk 1, Smbatian 6, Striukowa 1, Rycharska 6, Nowicka, 2 Borysławska, Tomczyk 4