Energa AZS wygrywa zgodnie z planem

Energa AZS Koszalin odniosła kolejne zwycięstwo w PGNiG Superlidze. W sobotę 11 marca koszalinianki bez większych problemów pokonały UKS PCM Kościerzyna 31:23. Najskuteczniejszą akademiczką była Romana Roszak, która rzuciła siedem bramek.

Pierwsza połowa niespodziewanie była bardzo wyrównania. Gospodynie ambitnie walczyły, co przynosiło efekt. Podopieczne Anity Unijat nie potrafiły znaleźć sposobu na dobrze dysponowane zawodniczki z Kościerzyna. Po 30 minutach spotkania Energa AZS prowadziła zaledwie 14:13.

Druga połowa toczyła się już pod dyktando faworyzowanych koszalinianek. Przyjezdne miały, w tym spotkaniu problem z powstrzymaniem Justyny Belter, która w całym meczu rzuciła 10 bramek.

Jedynie w pierwszym kwadransie po zmianie stron UKS PCM dotrzymywał kroku. Następnie piąty bieg włączyły piłkarki z Pomorza Środkowego, które całe spotkanie wygrały 31:23.