Energa z kolejnym zwycięstwem na koncie. Tym razem uległ Start Elbląg

Energa AZS Koszalin pokonała zespół Startu Elbląg w 22. kolejce PGNiG Superligi Kobiet. Mimo doświadczonego rywala Koszalińska drużyna wygrała wojnę nerwów w końcówce spotkania.

Od początku spotkania na parkiecie błyszczała Izabela Prudzienica, bramkarka Energi potrafiła wybronić rzuty niemalże nie do obrony. W grze przyjezdnych widać było kłopoty w ofensywie, największy problem miała Justyna Świerczek, zawodniczka reprezentującą Elbląg nie mogła wstrzelić się przez cały mecz. Przewaga Energetycznych rosła w bardzo wolno, jednak ostatnie 6 minut przed zmianą stron gospodynie wykorzystały znakomicie, wykorzystując nadarzające im się kontry. Ostatecznie pierwsza połowa rywalizacji zakończyła się wynikiem 14:7.

Z 7-bramkowej przewagi trudno się podnieść, gospodynie wygraną miały w kieszeni, ale przyjezdne nie chciały odpuścić. Start Elbląg w bardzo szybkim tempie doprowadził do wyniku 17:15, w takiej sytuacji musiała interweniować Anita Unijat. Elblążanki miały szansę, aby doprowadzić do remisu ale zabrakło im zimnej krwi, najpierw karę dostała Joanna Gadzina, a później rzutu karnego nie wykorzystała Aleksandra Jędrzejczyk. Koszalinianki w tym czasie zdołały zadać trzy szybkie ciosy, które ustawiły wynik spotkania.

Energa AZS Koszalin – Start Elbląg 23:19 (14:7)

Energa AZS Koszalin: Prudzienica – Han 3, Urbaniak, Mazurek 6, Tracz 1, Michałów 2, Wołownyk 2, Smbatian 3, Rycharska 2, Nowicka 1, Borysławska, Tomczyk 3