KSPR Gwardia Koszalin z wygraną w Ciechanowie. Są już na 5. miejscu w tabeli

Gwardia Koszalin pokonała w spotkaniu 17. kolejki I Ligi Mężczyzn drużynę SCKS Jurand Ciechanów 26:36, mimo tego że goście przyjechali w jedenastoosobowym składzie.

Gwardia już od początku spotkania zaczęła dyktować warunki na parkiecie. Po 10. minutach Gwardziści prowadzili już 7:3, grali oni po prostu dobrą piłkę, której nie mogli zatrzymać gospodarze. Pierwsza połowa spotkania po dominacji Gwardzistów zakończyła się wynikiem 12:18.

Zawodnikom z Ciechanowa nie pomogła nawet przerwa, po wyjściu na parkiet trafili dwie szybkie bramki, które trochę podbudowały ich morale. No ale Gwardia w szybkim tempie zakończyła jakąkolwiek nadzieje gospodarzy na chociażby doprowadzenie do remisu, kwadrans przed końcem spotkania koszalinianie mieli 9-bramkową przewagę. Ostatnie 15 minut przebiegło już spokojnie, Jurand pogodził się z porażką. Boisko musieli opuścić Mariusz Balcerzak, który dostał czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie oraz Sebastian Dobrzyniecki, który w dodatku ujrzał kartkę koloru niebieskiego za napaść na leżącego zawodnika Gwardii.

SCKS Jurand Ciechanów – KSPR Gwardia Koszalin 26:36 (12:18)

Gwardia Koszalin: Michalczuk, Bugaj – Maliarewicz 14, Radosz 8, Kiciński 6, Karnacewicz 4, Laskowski 2, Bereżny 1, Felsziger 1, Jakutowicz, Kamiński