Faworyt okazał się lepszy. KSPR Gwardia Koszalin przegrywa z SMS Gdańsk

Mimo jednostronnego wyniku KSPR Gwardia Koszalin pokazała w tym spotkaniu wole walki i umiejętności. Jednak przygotowanie do tego spotkania zweryfikował parkiet, z którego zwycięsko wyszła drużyna gospodarzy. (35:22)

Gwardia dobrze rozpoczęła spotkanie, po 3. minutach goście prowadzili 0:2, niestety z każdą minutą efektywność gwardzistów malała. Po 11. minutach SMS prowadził już 5:3. Przez większość meczu to gospodarze trzymali tempo i z każdą akcją powiększali swoją przewagę. Ostatecznie pod koniec połowy Gwardia przegrywała 10. bramkami. (19:9)

Druga połowa pozostawiła wiele do życzenia ze strony gości. Szczypiorniści z Gdańska byli nie do zatrzymania. Gwardziści próbowali jeszcze gonić wynik, doprowadzili do stanu 35:22 i z takim wynikiem zakończyli 5. kolejkę I ligi mężczyzn.

SMS ZPRP Gdańsk – Gwardia Koszalin 35:22 (19:9)