Istna kompromitacja w Jeleniej Górze. Energa AZS wraca z wywalczonymi trzema punktami

Energa AZS Koszalin w 19. kolejce PGNiG Superligi Kobiet pokonuje na wyjeździe drużynę KPR Jelenia Góra 19:37. W drugiej połowie koszalinianki zdobyły aż 21 bramek, oddając tylko 7.

Pierwsza połowa nie wskazywała na to, żeby w kolejnej połowie Energetyczne rozmontowały rywalki. Bramkarki obu drużyn bardzo dobrze spisywały się między słupkami, po kilku minutach Energa wyszła na kilku bramkowe prowadzenie, ale gospodynie nie odpuściły tak łatwo i w większym stopniu odrobiły stratę do wyniku 7:8. Świetne zawody rozgrywała Tamara Smbatian, która rzuciła 4 bramki pod rząd dając przyjezdnym lekką ulgę. Do przerwy wynik brzmiał 12:16.

I w drugiej połowie Energa zaczęła swoją dominację, szybko wyszły na jeszcze większe prowadzenie, tym razem 14-bramkowe, tracąc przy tym tylko jedną bramkę. Następnie lekki opór postawiły gospodynie, trafiając 3 razy, ale o odrobieniu strat nie było już jednak mowy. W dodatku podopieczne Anity Unijat podwyższyły przewagę do 18-bramkowej, wgrywając 19:37.

KPR Jelenia Góra – Energa AZS Koszalin 19:37 (12:16)

Energa AZS Koszalin: Prudzienica – Smbatian 7, Wołownyk 5, Urbaniak 4, Nowicka 4, Rycharska 4, Borysławska 3, Mazurek 3, Han 3, Michałów 2, Striukowa 1, Tomczyk 1, Kaczanowska