Koszalinianin poprowadził mecz Mistrzostw Świata w piłce ręcznej

W środę 11-go stycznia 2023 roku rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej mężczyzn, które rozgrywane są w Polsce i Szwecji. Znany w koszalińskiej społeczności sportowej Damian Zydel poprowadził w roli spikera mecz otwarcia Mistrzostw Polska – Francja.

Podczas spotkania w katowickim Spodku zasiadło 11 tysięcy widzów. Mimo takiej publiki Damian świetnie się zaprezentował.

Damian Zydel pochodzi z Koszalina i to właśnie tu od wielu lat działa jako organizator Stowarzyszenia popularnego na całą Polskę – Trio Basket. Dzięki swoim zasługom został uhonorowany brązowym medalem Polskiego Związku Koszykówki. Ponadto możemy go zobaczyć na wszelakich wydarzeniach sportowych mających miejsce na terenie Koszalina.

Spotkanie pomiędzy gospodarzami Mistrzostw a trójkolorowymi oglądało się wyśmienicie, mało kto dawał szansę Polakom jednak to oni pokazali serce do gry i przeciwstawili się jednym z faworytów do wygrania najważniejszego trofeum. Przez pierwszą połowę praktycznie cały czas urzymywał się wynik remisowy, a po 30. minutach obie reprezentacje zeszły przy wyniku 13:14 dla Francji. Po przerwie Polacy rozpoczęli odrabianie strat, dzięki świetnej pomocy kibiców udało im się doprowadzić do wyniku 21:21, jednak w samej końcówce to doświadczenie Francuzów pozwoliło im na wyjście na prowadzenie i doprowadzenie korzystnego dla nich wyniku do końca spotkania.

Foto.: Piotr Jedliński