Mieszkańcy Koszalina najszybsi w Biegu Wenedów [FOTO, FILM]

Wysoka temperatura, entuzjastyczny doping i wspaniała walka towarzyszyła biegaczom w piętnastym biegu Wenedów. Rywalizację w centrum Koszalina na dystansie 10 kilometrów wygrał Szymon Polak mieszkaniec Koszalina, zaś na jedną milę najszybszy był inny koszalinianin Krzysztof Musiał.
Polak na przebycie 10 kilometrów potrzebował 35 minut i 54 sekundy. Drugie miejsce zajął reprezentant niemieckiego miasta Schwedt – Thoralf Berg, który do Koszalina przyjechał na rowerze (red.pokonał dystans ponad 250 kilometrów, aby wystartować w koszalińskim biegu). Berg trasę pokonał w 36 minut i 30 sekund. Najniższy stopień podium zajął Paweł Bednarz z Koszalina, który trasę pokonał w 36 minut i 47 sekund.

W biegu kobiet na 10 km triumfowała mieszkanka Koszalina – Agnieszka Konkel, która trasę pokonała w  42 minuty i 37 sekund. Drugą lokatę wywalczyła Kamila Werner ze Szczecinka, która trasę pokonała w 43 minuty i 21 sekund. Na trzecim miejscu uplasowała się Ewelina Szabla z Koszalina, która 10 km przebiegła w czasie 44 minut i 22 sekund.

Krzysztof Musiał na pokonanie jednej mili potrzebował 4 minut i 31 sekund, drugie miejsce zajął Robert Kościelniak z Koszalina z czasem 4 minut 40 sekund, podium uzupełnił Tomasz Żmuda z Kołobrzegu, a jego czas to 4 minut i 41 sekund.

Najszybszą z kobiet była Alicja Dąbrowska z Sianowa, która trasę pokonała w 5 minut i 54 sekundy, Drugie miejsce przypadło Małgorzacie Duszyńskiej z Koszalina z czasem gorszym o zaledwie 5 setnych sekundy! Trzecie miejsce wywalczyła Julia Pełechata z Kołobrzegu z czasem 6 minut i 7 sekund.

Kolejna okazja do ścigania już we wtorek 30 maja, kiedy odbędzie się druga runda Letniej Mili Biegowej na stadionie Bałtyku. Start o godzinie 19:00.