Mistrz porażką zakończył sezon

Pewni awansu do II ligi piłkarze Gwardii Koszalin w ostatnim meczu sezonu 2016/2017 ulegli na wyjeździe Bałtykowi Gdynia 1:4. Teraz przed koszalińskim zespołem zasłużony urlop, a już w ostatni weekend czerwca pierwszy mecz podopiecznych Tadeusza Żakiety w II lidze.
Spotkanie z Bałtykiem źle rozpoczęło się dla koszalinian, którzy już po kwadransie gry przegrywali 0:2. Dobrze w spotkanie wszedł Piotr Ruszkul, który w 10 minucie dał prowadzenie gospodarzom, a już w 13 minucie podwyższył na 2:0. Kolejne gole padały po zmianie stron.

W 50 minucie Piotr Karasiński strzałem głową podwyższył na 3:0 dla Bałtyku. Koszalinianie dążyli do zdobycia bramki i ta sztuka udała się 69 minucie, wówczas po strzale głową piłkę w siatce umieścił Robert Ziętarski. W ostatnim kwadransie spotkania Krzysztof Rzepa ustalił wynik spotkania na 4:1.

Gwardia rozgrywki zakończyła z 66 punktami na koncie, co dało jej pierwsze miejsce i jednocześnie awans do II ligi. Start nowego sezonu nastąpi w weekend 29-30 lipca.

Bałtyk Gdynia – Gwardia Koszalin 4:1 (2:0)
Bramki: Ruszkul 10′,13′, Karasiński 50′, Rzepa 79′ – Ziętarski 69′

BAŁTYK: Matysiak – Gołubiński, Sadowski, Karasiński, Wypij, Garczewski (65 Buławski), Zyska, Sosnowski(65 Młynarczyk), Kuzimski (82 Poręba), Ruszkul (53 Rzepa), Bejuk

GWARDIA: Hartleb (47 Dulewicz) – Dondera (63 Sobiegraj), Wojciechowski, Maciąg, Stańczyk, Januszkiewicz, Ziętarski, Shimmura, Ginter (68 Majtyka), Brzeziański, Szubert (58 Przyborowski)