Pewne zwycięstwo Energi AZS [FOTO, FILM]

Piłkarki ręczne Energi AZS bez większych problemów pokonały we własnej hali chorzowski Ruch 32:23. Gospodynie odniosły czwarte zwycięstwo z rzędu.

W pierwszych fragmentach spotkania niespodziewanie to Ruch zaatakował, który dość szybko objął prowadzenie 2:0. W kolejnych minutach inicjatywę przejął zespół Anity Unijat. Po 9 minutach rywalizacji akademiczki prowadziły 6:4. Następnie przyjezdne doprowadziły do remisu 7:7.

Koszalinianki odpowiedziały czterema trafieniami z rzędu. W ostatnich minutach pierwszej połowy gospodynie nie dały się dogonić. Do przerwy było 16:13 dla Energi AZS.

Bardzo dobrze w drugą część rywalizacji weszły akademiczki, które już w 35 minucie prowadziły 19:13. Zespół z Chorzowa starał się dogonić rywalki, ale stać go było jedynie na zbliżenie się do trzech trafień w 38 minucie (20:17).

Ostatnie fragmenty rywalizacji to dominacja Energi AZS. Ostatecznie koszalinianki wygrały 32:23.