Tragedia w escape roomie. Prokuratura o zakończonym śledztwie i akcie oskarżenia [FILM]

KoszalinInfo TV: W piątek, 30-go kwietnia 2021 roku przed budynkiem Prokuratury Okręgowej w Koszalinie odbyła się konferencja prasowa śledczych dotycząca aktu oskarżenia skierowanego do sądu związanego z tragedią z 4-go stycznia 2019 roku w Escape Roomie przy ulicy Piłsudskiego w Koszalinie.

 

 

Oskarżeni działając wspólnie, prowadzili w koszalińskim Escape Roomie przy ulicy Piłsudskiego i każda z tych osób poprzez własne działania i zaniechania doprowadziła do tego, że powstało w tym obiekcie niebezpieczeństwo i zagrożenie dla życia wielu osób – mówił prok. Ryszard Gąsiorowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie – Chciałbym podkreślić, że w toku śledztwa Miłosz S. , Małgorzata W. i Beata W. nie zdecydowali się na składanie wyjaśnień. Nie zdecydowali się również na udzielanie odpowiedzi na pytania związane ze zdarzeniem – dodał prokurator.

Teraz po ponad dwóch latach od tragedii sprawa trafi przed oblicze sądu, który zdecyduje kto jest winny tragedii, w której zginęło pięć nastolatek z Koszalina.

O szczegółach dotyczących śledztwa mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie. Zobacz film.

 

 

Geodeta Koszalin
KLIKNIJ

Komentarze: 2 na temat “Tragedia w escape roomie. Prokuratura o zakończonym śledztwie i akcie oskarżenia [FILM]

  • 30/04/2021 o godz. 18:43
    Permalink

    Panie Prokuratorze Gąsiorowski, bardzo dokładnie przesłuchałem Pańskiej konferencji i nie rozumiem kilku kwestii:
    1)Powiedział Pan,że podejrzani swoimi działaniami doprowadzili do tego,że jedynym ogrzewaniem w Escape roomie były piecyki gazowe. Mój komentarz: A co mieli zrobić?! W pomieszczeniach wyglądających jak przysłowiowy składzik na drewno zainstalować na swój koszt instalacje z zainstalowanymi na ścianach kaloryferami? Jak nam wszystkim wiadomo przy takiej działalności chodzi o cięcie kosztów i jak najniższe nakłady pieniężne.
    2)Nie zapewniono należytych dróg ewakuacyjnych w obiekcie. Mój komentarz: Panie prokuratorze,Escape Room to nie kino,sklep albo teatr. Główna zasada tego rodzaju działalności polega na tym,że aby wydostać się z pokoju trzeba rozwiązać zagadkę inaczej będziemy siedzieć w nim do rana.
    3)Kierując się przesłankami o których mówił Pan na konferencji trzeba by było aresztować właścicieli wszystkich Escape Roomów na terenie Polski bo daję sobie rękę uciąć,że zdecydowana ich większość dogrzewa się butlami na Propan-Butan i okna w nich zabite są deskami.O drogach ewakuacyjnych nie wspomnę.
    4)Moim zdaniem,tak na koniec był to nieszczęśliwy wypadek i tylko za to powinni być sądzeni wszyscy oskarżeni,za nieumyślne spowodowanie śmierci i tyle.

    Odpowiedz
  • 30/04/2021 o godz. 19:04
    Permalink

    5)Do rozpoczęcia działalności pod szyldem Escape Room nie jest potrzebna zgoda Straży Pożarnej,nie trzeba ich wzywać aby sprawdzili czy pomieszczenia są dobrze zabezpieczone na wypadek ewentualnego pożaru.
    6)Pokoje zagadek w Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD) oznaczane są kodem: 93.29.Z. Co oznacza, że kwalifikacją tego rodzaju działalności jest „pozostała działalność rozrywkowa i rekreacyjna”. A to nie wymaga żadnych dodatkowych pozwoleń, koncesji czy choćby zgód straży pożarnej.
    Na koniec odsyłam do materiału źródłowego z którego korzystałem: https://www.money.pl/gospodarka/otwieramy-escape-room-nic-prostszego-zero-koncesji-zezwolen-zaswiadczen-6335959055677057a.html

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *