Waleczne akademiczki przegrały z Zagłębiem

Energa AZS przegrała drugie spotkanie w rundzie mistrzowskiej. W Lubinie akademiczki uznały wyższość Zagłębia, które wygrało 24:22.

Pojedynek doskonale rozpoczął się dla akademiczek. Trafienia Sądej, Tracz i Roszak dały przyjezdnym prowadzenie 3:0.

Przyjezdne następnie odrabiały straty i w 12 minucie był już remis 5:5. W kolejnych fragmentach pierwszej połowy koszalinianki wychodziły kilka razy na prowadzenie. Podopieczne Anity Unijat ani przez chwilę nie musiały odrabiać strat do rywalek.  Po 30 minutach Energa AZS prowadziła 11:9.

W drugiej połowie było zdecydowanie ciekawiej. Zawodniczki z Pomorza Środkowego kilka razy wychodziły na prowadzenie, którego nie zdołały utrzymać. W 46 minucie Malta wyprowadziła Zagłębie na pierwsze prowadzenie.

Energa AZS nie potrafiła odzyskać prowadzenia. Ostatecznie po zaciętej końcówce Lubin wygrał z Koszalinem 24:22.

Była to druga porażka akademiczek w rundzie mistrzowskiej. Kolejny mecz zawodniczki z Koszalina zagrają 12 kwietnia w Gdyni z miejscowym Vistalem. Początek o godzinie 18:00.