Wisła Puławy wypunktowała Gwardię

Czwartej porażki z rzędu w rozgrywkach II ligi doznali piłkarze Gwardii Koszalin. W meczu piątej kolejki podopieczni Tadeusza Żakiety w Puławach ulegli miejscowej Wiśle 0:3. Koszalinianie, również od czterech spotkań nie strzelili żadnej bramki.
Od początku pojedynku to gospodarze posiadali inicjatywę. Już w 6 minucie Ploj strzałem z dystansu zmusił do wysiłku Macieja Dulewicza. Wisła w 24 minucie objęła prowadzenie Ploj zagrywa do wbiegającego w pole karne Dawida Pożaka. który pewnym strzałem wyprowadza zespół z Puław na prowadzenie.

Gwardia nie zdołała się pozbierać, a Wisła w 29 minucie zadała drugi cios. Udział w akcji ponownie brał Ploj, który zagrał do Jakuba Smektały, a ten bez problemów pokonał bramkarza koszalinian. W pierwszej połowie nie padły już żadne bramki.

Po zmianie stron szybko, bo już w 47 minucie było 3:0 dla Wisły. Dośrodkowanie z prawej strony od Smektały na bramkę zamienił Alan Ploj, który wcześniej zaliczył dwie asysty.

W końcówce spotkania Gwardia miała dwie okazje do zdobycia bramki. W 87 minucie Adrian Kwiatkowski uderzył najpierw w obrońce, a w dobitce obok bramki. W doliczonym czasie gry uderzał jeszcze Januszkiewicz, ale i ten strzał nie przyniósł bramki.

Wisła Puławy – Gwardia Koszalin 3:0 (2:0)
Bramki: 24′ Pożak, 29′ Smektała, 47′ Ploj

Kartki:   56′ Maksymiuk (PUL), 62′ Głaz (PUL) – 14′ Łysiak (GWA)

Wisła Puławy: Madejski – Sedlewski – Poznański, Murawski, Sulkowski, Maksymiuk (69. Szczotka), Głaz, Szymankiewicz (79. Popiołek), Pożak, Smektała (75. Brzeski), Ploj (85. Kusal)

Gwardia Koszalin: Dulewicz- Baranowski, Oleszczuk (71. Maciąg), Wojciechowski, Gregorek (76. Kwiatowski), Karbownik, Shimmura, Ginter (67. Przyborowski), Łysiak (67. Szubert), Januszkiewicz, Zyska