Żak Koszalin przegrywa na własnej hali z wiceliderem [FOTO]

Podczas 32. kolejki Suzuki I Ligi Koszykarzy, w niedzielę Żak Koszalin doznał porażki przeciwko Dzikom Warszawa. Tym samym koszalińska drużyna nie ma szans aby zakwalifikować się do fazy play-off.

Koszalinianie na własnej hali podejmowali wicelidera z Warszawy. Początek spotkania należał zdecydowania do gości, w pewnym momencie posiadali 8-punktową przewagę, jednak na koniec 1. kwarty były to już tylko 4 punkty na korzyść Dzików. Druga kwarta była wyrównana, wynik oscylował w granicach remisu. 4 minuty przed końcem 2, kwarty Żak obudził się w ataku i dorzucił do wyniku 12 oczek bez straty punkty. Obie drużyny zeszły na przerwę przy wyniku 44:34.

Po rozpoczęciu III kwarty gospodarze rzucili się na przeciwników, dzięki czemu doprowadzili do 16-punkotwej przewagi. Drużyna z Warszawy próbowała odrobić straty, jednak udało im się zmniejszyć straty do 11. punktów na koniec III kwarty.

Mogłoby się wydawać, że 11 punktów jest dobrą zaliczką na ostatnią część spotkania, jak się okazuje można przegrać z taką przewagą. Błędne decyzje taktyczne, dużo spudłowanych rzutów oraz głupie straty, tak można opisać IV kwartę w wykonaniu Żaka. Mimo praktycznie nieodrabialnej przewagi koszalinianie zdołali zaprzepaścić ostatnią prostą, co wykorzystali goście, którzy wygrali 82:86

Żak Koszalin – Dziki Warszawa 82:86

Żak: Łabinowicz 27, Kaszowski 14, Sanders 14, Pisarczyk 11, Itrich 7 – Rompa 5, Dłoniak 2, Marcinkowski 2, Karpik 0

Foto.: Marcin Chyła