Żak Koszalin zwycięża w ostatniej kolejce roku 2019. Passa dwóch przegranych z rzędu przełamana [FOTO]

W 12. kolejce II Ligi Mężczyzn Koszalińska drużyna pokonała MKK Gniezno 93:81. Tym samym Żak przełamał serię dwóch przegranych gier z rzędu.

Początek meczu należał do gości, gospodarze mieli problem w obronie pod koszem, co wykorzystywali przyjezdni. Jednak już po kilku minutach prowadzenie objął Żak, który za pomocą rzutów za 3 punkty podtrzymywał minimalne prowadzenie, duża tu zasługa Konrada Koziorowicza, który w przeciągu całego spotkania trafił 4 razy zza łuku oraz zakończył mecz z dorobkiem 28. punktów.

W drugiej kwarcie drużyna z Gniezna próbowała postawić się gospodarzom i udało im się to dzięki skutecznej grze pod koszem. Goście przed przerwą wyszli na prowadzenie.

W 3. części spotkania Żak zajął się odrabianiem strat, mecz w dalszym ciągu był wyrównany, jednak z minuty na minutę podopieczni Jacka Imiołka rozpędzali się coraz bardziej, aż w końcu odrobili straty i kolejny raz wyszli na prowadzenie.

W 4. kwarcie dzięki mocnemu wsparciu kibiców, Żak nie dopuścił do oddania przewagi, mimo agresywnej gry gości, koszalińska ekipa zachowała spokój i jeszcze bardziej powiększyła prowadzenie, kończąc batalię 12-punktowym prowadzeniem i inkasując komplet punktów.
MKKS Żak Koszalin – Sklep Polski MKK Gniezno 93:81
Żak: Koziorowicz 28, Czubak 2, Zarzeczny 16, Lasota 2, Adamkiewicz 20, Jaśkiewicz 0, Iwanisik 0, Naczlenis 11, Bartecki 1, Bielecki 0, Berdzik 13, Bernacki 0