Żywa Biblioteka po raz piąty

Koszalińska Biblioteka Publiczna już po raz piąty promowała różnorodność, otwartość i tolerancję wobec mniejszości. Projekt ph. „Żywa Biblioteka” odbył się w piątek w sali kinowej KBP przy pl. Polonii 1.

 

– Musimy uczyć się tolerancji w stosunkach międzyludzkich – powiedział Andrzej Ziemiński, dyrektor książnicy.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10 dyskusją o przejawach dyskryminacji, którą poprowadził specjalista Radosław Bednarski. Następnie w godz. 11 – 18 były spotkania z Żywymi Książkami. Zainteresowani mogli przy stolikach porozmawiać twarzą w twarz z alkoholiczką, ateistą, feministką, gejem, kobietą świadomie bezdzietną, osobą po kryzysie psychicznym, transseksualistą, osobą niepełnosprawną, nosicielem wirusa HIV, pozarządowcem, Ukrainką i weganką.

– Mamy nadzieję, że przełamiemy stereotypy i spadnie liczba aktów nienawiści, przemocy i nietolerancji w naszym społeczeństwie – twierdzi Magdalena Młynarczyk, koordynatorka projektu.

Spotkaniom, które promowały różnorodność, otwartość i tolerancję względem mniejszości, towarzyszyła wystawa pt. „Berlin – Yogyakarta”. Poświęcona jest nierzadko tragicznym przypadkom homofobii w hitlerowskich Niemczech.

Koszt organizacji „Żywej Biblioteki” w KBP to ponad 2,7 tys. zł.

 

KLIKNIJ
Geodeta Koszalin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *